5428 800 0913

Home » هدف ما

هدف ما

هدف پروژه «ما می‌بینیم» پاسخ به یک نیاز حیاتی نابینایان و کم بینایان توسط ابزارهای تکنولوژی می‌باشد. در زندگی روزمره ما، دیدن مهم‌ترین ابزار اطلاع‌رسانی و ارتباطی می‌باشد. تاریخ مصرف کالاها، رنگ داروها، تابلوهای مسیریابی شهری، اطلاعات درج شده بر روی کارتهای ویزیت و بروشورها و صدها و هزاران مورد دیگر هست که یک فرد نابینا یا کم‌بینا قادر به دیدن آن نیست. مطالعه ساده یک مقاله یا کتاب نیز تا زمانی که به خط بریل تبدیل نشود، برای آنها غیر ممکن است. از آن مهمتر حس امنیتی است که با دیدن همراه است. نابینای را فرض کنید که در خیابانی خلوت در حال تردد است و ناگهان فریاد وحشتناکی را در جلوی خود می‌شنود. او نمی‌داند چه اتفاقی افتاده است، آیا باید برای کمک به دیگری به جلو برود یا اینکه خود نیز به سرعت به عقب برگردد یا شاید باید نیروهای امدادی و انتظامی را با خبر کند. در چنین مواقعی او نیاز دارد که از افراد بینا کمک بگیرند. اما ممکن است همیشه افراد بینای در کنار آنها نباشند که به آنها یاری برسانند. اینجا ست که ما بعنوان چشم کمکی آنها به یاریشان خواهیم شتافت.

در حال حاضر طبق آمارهای رسمی، جمعیت نابینایان و کم‌بینایان کشور نزدیک به نیم میلیون نفر می‌باشد. با تهیه نرم‌افزار موبایل ما می‌بینیم (WeSee)، این امکان را به این افراد می‌دهیم که بلافاصله با یک داوطلب پاسخگو تماس بگیرد و آن فرد از طریق دوربین موبایل نابینا، صحنه روبرو را برای او توصیف کند یا مطلبی که او قادر به خواندن نیست را برای او بخواند.

هر فرد داوطلب می‌تواند ساعات که مایل است خدماتش را به افراد ارائه کند را مشخص بنماید تا کمک به دیگران هیچگاه مزاحم زندگی عادی او نشود. هر نابینا نیز میتواند داوطلبان محبوب خود را داشته باشد که از میان آشنایان و دوستان خودش معرفی خواهد کرد. همچنین میتواند از کمک سایر داوطلبان نیز استفاده کند و به آنها امتیاز بدهد.

شما نیز اگر میخواهید میتوانید از همین الان با تکمیل فرم در این کار خیر شریک شوید.